Miss Junior 2015
Miss Junior 2015 se v soutěži krásy mladých dívek stala naše žákyně třetího ročníku třídy 3.S Nikola Uhlířová.

Miss Junior 2015

 

 

 

 

 

 


 

Petra Humpolíčková na Sorbonně
Petra Naše absolventka Petra Humpolíčková, která maturovala v roce 2013, poslala žákům naší školy informace o studiu na pařížské Sorbonně.
Zájemci o studium v zahraničí, ale nejen oni, si mohou přečíst její rozhovor s Pavlem Carbolem v docx.

 

 

 

 


Václav Končický ve finále Logické olympiády

Vynikajícího úspěchu dosáhl náš žák Václav Končický ze 4.A postupem z krajského kola, kde se mezi 60 postupujícími z prvního kola umístil na šestém místě a postoupil do finále, které se bude konat 1. 12. 2014 v Míčovně Pražského hradu. Probojoval se mezi nejlepších 60 účastníků z více než 10 tisíc soutěžících.
Výborného umístění dosáhl i druhý náš zástupce v krajském kole Jakub Jelínek z 2.A.


Soutěž MOSTECH na FBI VŠB Ostrava

Družstvo žáků ze 3.A ve složení Michal Hadáček, Michal Mikulec, Jana Brabcová, Nikola Literáková, Tomáš Šoltys obsadilo v soutěži MOSTECH na Fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB Ostrava druhé místo.
Soutěž proběhla 11. 11. 2014.


Nikol Uhlířová Nikol Uhlířová

Nikola Uhlířová z 1.S se stala v Olomouci druhou vícemiss v soutěži Léto 2014.
Článek a fotogalerie zde.
Blahopřejeme.


Brenda Lesniczáková

Brenda Lesniczáková z 2.A se zúčastnila mistrovství Evropy mládeže ve Švýcarsku. Český team, jehož součástí byla, se umístil na krásném 4. místě. A ve finále individuální jízdy skončila jako nejlepší z Čechů na 9. místě.
Blahopřejeme.


Robert Pacík Robert Pacík

Náš absolvent Robert Pacík, v současné době student brněnské Univerzity obrany, úspěšně absolvoval v džungli Francouzské Guyany kurz přežití a získal prestižní odznak jaguára.
Článek zde.
Blahopřejeme.

Rozhovor, který četař Robert Pacík poskytl deniku.cz a brněnskému deníku Rovnost:

http://www.denik.cz/z_domova/pacik-o-vycviku-v-cizinecke-legii-obed-v-dzungli-aligator-chutnal-jako-kure-2014.html


 

Soutěž z práva

19. 3. 2014 se uskutečnilo regionální kolo soutěže z práva. Soutěž se konala v prostorách Obchodní akademie a VOŠ sociální v Ostravě – Mariánských Horách. Stalo se tradicí, že studenti naší školy oboru vzdělání Veřejnosprávní činnost se soutěže, která má dvě části – test a prezentaci na odborné téma, každým rokem účastní. Náročná příprava na soutěž se i tentokrát vyplatila.
Tým žáků třídy 3. S ve složení: O. Walach, M. Moravec, A. Chowanioková, M. Przyhodová a K. Weissmannová obsadil 1. místo.
Studentům blahopřejeme a děkujeme jim, že jejich zásluhou zvítězila naše škola již potřetí v tak náročné soutěži.

Soutěž z práva

 


Abu 2013 Žáci naší školy Jakub Syřínek a Ondřej Gryžboň s panem Liborem Lepíkem reprezentovali naši školu a Českou republiku na světové vědecké výstavě ESI 2013 v Abu Dhabi.

Fota z akce zde.
Reportáž z akce zde.


Sport 2013 Sport 2013 Kateřina Siebeltová z 2.C v letošní atletické sezoně obsadila 2. místo na halovém mistrovství ČR na 3000 m v chůzi, 3. místo na MČR dorostu na 800 m a 5. místo na MČR žen na 800 m.

Veronika Siebeltová z 2.C v letošní atletické sezoně obsadila 1. místo na mistrovství ČR dorostu na 1500 m překážek, 2. místo na halovém MČR dorostu na 3000 m, 3. místo na HMČR na 3000 m v chůzi, 3. místo na MČR v krosu, 4. místo na MČR do 22 let na 3000 m překážek.

2. 11. 2013 na Hornické desítce se v dorostenkách umístila na prvním místě Kateřina a na druhém místě Veronika.
V běhu na 10 km obsadila Veronika mezi ženami patnácté a mezi juniorkami druhé místo.


 

Dívka ČR 2013

Foceno pro www.aerobic.cz

Dívkou ČR se 19. 10. 2013 stala naše žákyně Marie Hrušková a na třetím místě se v této soutěži umístila naše bývalá žákyně Eva Kubalová, která studuje na PdF UP v Olomouci.

Dívka ČR 2013

Foceno pro www.aerobic.cz

Cvičení

 


Lehká atletika Dne 19. 9. 2013 se uskutečnilo v Třinci okresní kolo Corny poháru v lehké atletice. Zúčastnilo se jej družstvo dívek naší školy. Po velmi pěkném sportovním výkonu obsadila děvčata krásné 2. místo za Gymnáziem Třinec, které se na atletiku specializuje.
Naši školu reprezentovaly: Kateřina a Veronika Siebeltovy z 2.C, Marie Hrušková a Simona Dárková z 2.A, Petra Hložánková z 1.A, Tereza Šostá z 2.B, Petra Jurášková a Tereza Janošová z 3.A a Michaela Králíková a Veronika Nováková z 3.B.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.