KrouCh čili Kroužek Chemie

Milí studenti a nadšenci chemie, i v letošním školním roce se můžete těšit na kroužek chemie. Ve vedení letos budou malé změny. O úkoly pro vás se budou i nadále starat Kateřina Slivková a Tereza Syřínková (4.B), naše řady se ale rozrostly o další dvě posily Radka Opělu a Nicole Hanákovou (2.A).

Zapojit se můžete úplně jednoduše. Stačí vyplnit námi zadané úlohy každého jednotlivého kola (není nutno zapojit se do všech kol) a odevzdat je do stanoveného termínu. Body ze všech kol budou postupně sčítány a výsledky průběžně zveřejňovány. Tři nejúspěšnější z vás budou v pololetí a na konci školního roku odměněni.

Všechny potřebné informace naleznete na stránkách naší školy, naší facebookové stránce (najdete nás pod heslem KrouCh), nástěnce chemie (u kabinetu chemie na bloku B) nebo se můžete se svými dotazy obrátit přímo na někoho z nás. Pokud se rozhodnete úkoly KrouChu řešit, svá řešení zasílejte na e-mail: krouch.cihelni@gmail.com nebo odevzdávejte osobně.

V průběhu roku proběhne také několik tematických přednášek, na nichž můžete získat plusové body. Data a témata přednášek budou vždy upřesněna.

Moc se na vás všechny těšíme

 

KrouCh – kolo první

Do školy už sice nějaký ten pátek chodíme, ale určitě nebude od věci zopakovat si pár základů chemie, které se vám nepochybně přes prázdniny vykouřily z hlavy. Pevně věříme, že jste si je za dobu strávenou ve škole všechny zopakovali a nebude pro vás tedy problém námi připravené první kolo zvládnout.

Máme pro vás nachystáno celkem 25 otázek z oblasti celé chemie. Za každou správně zodpovězenou otázku vám připíšeme jeden bod.

Jak se do tohoto kola zapojit? Úplně jednoduše. Stačí, když nás každý jednotlivý den vyhledáte ve škole a my vám položíme naše otázky. Má to ale malý háček. Když odpovíte správně, dostanete další otázku, když ale odpověď znát nebudete, další otázku už se nedozvíte. Na každý den připadá pět otázek, takže každý den můžete získat až 5 bodů za celý týden 25 bodů.

První kolo bude probíhat v týdnu 13.-17.11.2017.

Pro toto kolo se obracejte na Radka Opělu (2.A) a Kateřinu Slivkovou (4.B).

Těšíme se na vás ve škole.