30. ročník Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR – krajské kolo

Dne 6. dubna 2022 se na Gymnáziu Františka Živného v Bohumíně konalo krajské kolo dějepisné soutěže pro studenty gymnázií. Tato akce, kterou dlouhodobě organizuje Mgr. Miroslav Stulák, se stala nejprestižnější dějepisnou týmovou soutěží na území České a Slovenské republiky. Našeho krajského kola se zúčastnilo 19 družstev z 18 gymnázií a naši školu reprezentovala trojice Jana Kachtíková a Marek Boris z 2.A a Martin Čajánek z 2.B. Ve tříkolovém testu na téma „Evropa za 2. světové války“ dosáhli naší zástupci skóre 108 ze 140 možných bodů, a to je dostalo na skvělé třetí místo za Gymnáziem Příbor a Matiční gymnázium Ostrava. Toto umístění také znamená, že naše škola postoupila do Česko-slovenského finále, které se bude konat na podzim roku 2022 v Chebu, a na kterém se střetne 75 družstev o velký zlatý pohár. Soutěžícím za tento fenomenální úspěch a vzornou reprezentaci školy gratulujeme!