Dny NATO na GSOŠ

Dne 17. 9. 2021 naši školu navštívili dva američtí piloti Severoatlantické aliance, kteří do našeho kraje zavítali v souvislosti s každoroční akcí Den NATO, jež bývá uskutečněna na nedalekém letišti v Mošnově za účelem osvěty veřejnosti o činnosti této nadnárodní organizace.

Lt. David Miller a SgtLeger si pro naše žáky připravili krátké povídání, v němž popsali náplň jejich činnosti, které doplnili poutavými obrázky a videy. Posluchačům byl rovněž vyhrazen čas na kladení dotazů zástupcům Severoatlantické aliance, kteří žákům poskytli autentický a poučný pohled na činnost této organizace a na každodenní život v armádě. Nechybělo ani povídání o letadlu B-52, se kterým mají oba bohaté zkušenosti.

Na závěr byla pro piloty v doprovodu našich učitelů Bc. Michala Bakera a Mgr. Petra Exnera připravena prohlídka prostorů školy, díky níž si mohli hosté prohlédnout jak některé specializované učebny, tak nově zrenovované prostory šaten.

Fota z akce.