Po schodech k úspěchu i v náročné době

S téměř půlročním zpožděním nakonec dorazily výsleky 2. mezinárodní olympiády Petrohradské státní univerzity v ruském jazyce, jejíž prezenční kolo se konalo 6. března 2020 v Ruském středisku vědy a kultury v Praze. Toto kolo mělo písemnou a ústní část složenou před porotou složenou z rodilých mluvčích.

Naši školu opět výborně reprezentovala Alžběta Vidláková ze 3. B, její výkon porota vysoce ohodnotila a z tisíců účastníků se tak probojovala do skupiny těch nejlepších, kteří se stejným bodovým výsledkem umístili na 1. místě. Z celé České republiky dosáhli takového výsledku jen další dva studenti.

Obrovská gratulace!

A to ještě není všechno. Ti, kteří obsadili 1. nebo 2. místo v předcházející online mezinárodní olympiádě ruského jazyka organizované rovněž Petrohradskou státní univerzitou v prosinci 2019, měli možnost zdarma složit náročnou mezinárodní zkoušku z ruského jazyka na úrovni B1, tedy na maturitní úrovni. Alžbětě se ji podařilo složit téměř na 100%. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů u dalších zkoušek!