Krajský úspěch žákyně naší školy Kristýny Řehové

Žákyně naší školy Kristýna Řehová se zúčastnila soutěže organizované Moravskoslezským krajem  o nejzajímavější multimediální prezentaci na téma „Znám historii, kulturu a každodenní život našich sousedů – Poláků“.  Kristýna se  rámci své  kategorie – 2. stupeň středních škol (druhou je kategorie pro základní školy), umístila na 2. místě. Její prezentace se věnovala problematice nacistických koncentračních táborů na území okupovaného Polska za 2. světové války a několika příběhům konkrétních internovaných osob. Cílem soutěže je podpořit poznání Polska a Poláků ze strany nejmladší české generace. Taktéž zatraktivnit  přeshraniční spolupráci a turistický ruch. Ocenění žáci obdrželi hodnotné ceny od Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství. To navíc výherce pozve na jaře k prohlídce několika míst ve svém regionu. Vyhlášení výsledků soutěže svou účastí podpořil náměstek hejtmana pro školství a sport pan Mgr. Stanislav Folwarczny. Kristýně blahopřejeme a doufáme, že i do příštího ročníku soutěže se přihlásí kreativní a průbojní žáci naší školy. Fota.

Odkaz na krajský web s výsledky jednotlivých kategorií zde.