Wolfram 2019

Tým žáků z třídy 3. A si v minulém školním roce vítězstvím v oblastním kole branně – vědomostní soutěže Wolfram zajistil postup do krajského kola. To se konalo v sobotu 14. září 2019 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Družstvo, které hájilo čest a slávu naší školy i 3. A mělo tentokrát obměněné složení ( A. Kaucký, J. Konečný, M. Švejkovský a A. Socha) a muselo se vypořádat s řadou obtížných disciplín. Jezdili na raftu, pracovali s detektorem kovu, stříleli ze vzduchovky, zdolávali překážky, zápasili s topografií a znalostmi mapy, demonstrovali dovednosti z oblasti zdravovědy, předváděli se v silovém trojboji, běhali kolem Barnovské přehrady, ale museli také oslnit znalostmi o Ostravské operaci z konce druhé světové války. Na medailové stupně to sice tentokrát nestačili, ale i tak družstvo z 3. A prožilo inspirativní den. Na přípravě žáků se podílel dr. Pavel Carbol a na místě je doprovázel a inspiroval Mgr. Pavel Mynář. Doufejme, že i v dalších ročnících soutěže Wolfram se najdou odvážlivci z řad žáků naší školy, kteří nás budou dobře reprezentovat.

Fota.

Video 1, video 2.