Konference Living planet symposium – School Lab 2016 Prague

Žáci 2.A a 3.A se vypravili na konferenci ESA (Evropská vesmírná agentura) – Living planet symposium v Praze do Kongresového centra dne 10.5. 2016. Zde se zúčastnili vzdělávacího programu pro školy School Lab, kdy žáci rozděleni do skupinek měli na různých stanovištích možnost vyslechnout, jak od českých, tak i od světových vědců přednášky ohledně evropského vesmírného programu doprovázené četnými pokusy a programy na tablety. Vědci představovali to nejlepší, co je v Evropě pro vzdělávání k tématu dálkového průzkumu Země: Globální problémy z nadhledu, satelity Sentinel, polní spektrometr, termokamera, 3D modely, 3D brýle a 3D obrazovka s modely satelitů. Žáci byli také obdarováni plakáty se satelitními snímky Prahy a Vídně.

Akci organizovala ESERO (European Space Education Resource Office) Česká republika a Univerzita Karlova v Praze ve spolupráci s ESA, National Space Academy of United Kingdom a DLR (Německé výzkumné centrum pro letectví a kosmonautiku).

Krom School Lab kroky studentů vedly i na nedaleký Vyšehrad, na procházku podél břehu Vltavy či na ochutnávku místní české kuchyně.

Izabela Smyčková

Fotodokumentace zde

26947603965_9b72af146b_z