Jsme moderní škola s více než pětadvacetiletou tradicí...

Gymnázium všeobecné

Letos přijímáme 45 žáků.
Tradiční čtyřletý maturitní obor, který poskytuje široké všeobecné vzdělání.
Po složení maturitní zkoušky mohou absolventi dále pokračovat ve studiu na různém typu vysokých či vyšších odborných škol nebo se mohou uplatnit také v některých profesích v praxi.

Gymnázium technické

Letos přijímáme 15 žáků.
Perspektivní čtyřletý maturitní obor poskytující všeobecné vzdělání s hodinově posíleným studiem matematiky, výpočetní techniky, fyziky a deskriptivní geometrie.
Úspěšní absolventi dále pokračují ve studiu na vysokých či vyšších odborných školách.

Gymnázium osmileté

Letos přijímáme 30 žáků.
Nově otevíraný osmiletý maturitní obor, který poskytuje široké všeobecné vzdělání.
Obor určený žákům pátých tříd, kteří se již chtějí vydat na cestu za hlubším porozuměním světu.

Krajské kolo Fyzikální olympiády

Dne 19. 4. 2017 proběhl 58. ročník krajského kola Fyzikální olympiády.

Z naší školy byli vysláni tito studenti: Radek Opěla a Vladimír Macura ze třídy 1.A a Dominik Lustig z 2.A. Výsledky budou známy v příštím týdnu. Všem zúčastněným děkujeme za úsilí a reprezentaci školy.

 

 

 

Za předmětovou komisi fyziky Mgr. Hana Hůlová

Výsledky krajského kola Astronomické olympiády

Dne 10. dubna byly zveřejněny výsledky krajského kola Astronomické olympiády. Do celostátního kola se probojovali tito řešitelé: Tereza Maierová ze 2. A, která obsadila 3. místo a Lukáš Morisák ze 2. B, který se umístil na 8. místě v kraji.

Předmětová komise fyziky blahopřeje a děkuje za vzornou reprezentaci školy.

Výsledky dalších soutěžících naleznete zde: http://olympiada.astro.cz/201617_krajske_vysledky-CD-6.html

diplomy

Badminton dvojic – školní kolo

Dne 4. 4. 2017 se uskutečnil v tělocvičnách školy turnaj v badmintonu dvojic.

Konečné pořadí:

Chlapci :

  1. místo 3.A (Hanke, Fojtík)
  2. místo 4.A (Šimík, Suran)
  3. místo 3.B (Stankov, Komínek)

Dívky : 

  1. místo 2.A (Halamíčková, Ungersböcková)
  2. místo 3.A (Hájková, Čaganová)
  3. místo 3.S (Glajcová, Pětrošová)

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům blahopřejeme k postupu do krajského kola.

PK TV

Ocenění pedagogů u příležitosti Dne učitelů

Už pošestnácté převzalo u příležitosti Dne učitelů ocenění 25 pedagogů mateřských, základních, středních a základních uměleckých škol z moravskoslezského regionu.

Za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost byl oceněn pedagog naší školy Mgr. Libor Lepík.

Bližší informace v článku na stránkách Moravskoslezského kraje zde.